Bezpieczny Internet z Mikołajem i Fundacją Orange

img_4600a6 grudnia 2011 roku młodzież z Gimnazjum nr 2 w Twardogórze wzięła udział w zajęciach komputerowych, organizowanych przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy. Spotkanie przebiegało pod hasłem: bezpieczny internet w bibliotece z Fundacją Orange.

Prowadząca spotkanie, Marta Mazepa już na samym początku ćwiczeń zwróciła uwagę uczniów na zasady, którymi powinni kierować się wszyscy surfujący w internecie.

Młodzi Twardogórzanie zostali poinformowani o tym, jak swobodnie, a jednocześnie pewnie

i bezpiecznie poruszać się po stronach www. Obrazowe przedstawienie tych wiadomości za pomocą internetowych siecio-komiksów i siecio-rebusów, bardzo zaciekawiło wszystkich przybyłych. Podział postaci cyberprzestrzennych na czarne i białe, czyli tzw. grupę sieciuchów i sieciaków, również spotkało się z wielkim zainteresowaniem. Podsumowującym elementem zadań siecio-misyjnych był wspólny odczyt sieciakowych zasad bezpieczeństwa.

Wyjątkowym zadaniem, związanym z dniem 6 grudnia, było odnalezienie internetowego wizerunku Mikołaja i namalowanie go w Paintcie. Wszystkie prace były świetne, w związku z czym, oceniające zadanie: Agata Nikolin-Mrowicka i Marta Mazepa, przyznały każdemu uczestnikowi nagrodę w postaci czekoladowego Mikołaja.