Bezpieczny internet w bibliotece z Fundacją Orange

bezpieczny internetW czasie ferii zimowych, w dniach 21-23 lutego br., odbył się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze cykl szkoleń dla dzieci i młodzieży „Bezpieczny internet z Fundacją Orange”.

Fundacja Orange, która wspiera rozwój bibliotek i ich postrzeganie jako placówek nowoczesnych, udostępniła twardogórskiej bibliotece pakiet edukacyjny „Bezpieczny internet”, a w nim scenariusze zajęć na temat bezpieczeństwa młodych ludzi w sieci.
Zajęcia przeprowadzone zostały w dziale dla dzieci w Twardogórze oraz w filiach bibliotecznych w Goszczu i Grabownie Wielkim, przez informatyków z Gminnej Koalicji na Rzecz Biblioteki Krzysztofa Dysma i Ryszarda Kałużnego w ramach wolontariatu.
Uczestnicy zajęć dostali komiksy ze scenariuszem lekcji, zakładki i dwustronne nalepki informujące o dostępie do internetu w bibliotece. Celem zajęć było zachęcenie użytkowników bibliotecznych komputerów do korzystania z nowoczesnych technologii w sposób mądry i bezpieczny.