Bawimy się razem, czy to słońce, czy to deszcz

img_7-53W piątek 14 listopada odbyło się w Bibliotece Publicznej w Twardogórze spotkanie pod hasłem „Bawimy się razem, czy to słońce, czy to deszcz”. Wspólne zabawy dla rodziców i dziadków wraz z dziećmi i wnukami poprowadziła logopedka i neuroterapeutka Iwona Podlasińska.

Pierwsze międzypokoleniowe spotkanie z panią Iwoną odbyło się w bibliotece dwa lata temu, ale mając w pamięci jakie wywarło ono wrażenie na mniejszych i większych dążyliśmy do zorganizowania kolejnego. Przewodnimi elementami piątkowych zabaw były: uszy, słuch, muzyka i oczywiście wspólne wykonywanie zadań. Główny trzon uczestników spotkania stanowili rodzice i dzieci uczęszczające do Przedszkola Niepublicznego Sióstr Opatrzności Bożej, ale pojawili się także „stali bywalcy” biblioteki. Usadzeni w kręgu, dzieci wewnętrznym, a rodzice i opiekunowie zewnętrznym, uczestnicy imprezy śmiało i z animuszem przystąpili do realizacji proponowanych przez panią Iwonę zadań. Były więc: wspólne tańce, zabawy z gazetą, imitowanie dźwięków, granie na instrumentach ze szklanek, tworzenie orkiestry…, a na koniec dzieci z opiekunami wykonały własną… tubę, która mogła być też oczywiście: lejkiem, lunetą, czapką, rożkiem na cukierki itp. Prowadząca przez cały czas bacznie obserwowała zachowania dzieci. Po zajęciach, gdy dzieci udały się do swojego działu na zabawy z chustą klanzową, głośne czytanie przez bibliotekarkę fragmentów książki Astrid Lindgren „Zobacz, Madiken, śnieg pada!” oraz kolorowanie świątecznych obrazków, opiekunowie pozostali w sali wystawowej, gdzie pani Iwona podzieliła się z nimi swoimi spostrzeżeniami. Zaproponowała także rodzicom powołanie w Twardogórze Klubu Rodzica, gdzie będą mogli oni się spotykać, rozmawiać o swoich problemach wychowawczych, polecać sobie przydatną, wartościową literaturę.

Galeria: