Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Baran Blaren i feralna furtka – głośne czytanie dla przedszkolaków

img_7966W czwartek 20 września na głośne czytanie do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze przyszły czterolatki z Miejskiego Przedszkola w Twardogórze z wychowawczyniami Elżbietą Sobczyńską i Kamilą Sujecką.

Bibliotekarka z działu dla dzieci zaproponowała maluchom wysłuchanie fragmentu książki Astrid Lindgren „Mała Ida też chce psocić”. Dzieci z uwagą słuchały czytanki o rodzeństwie mieszkającym w zagrodzie Kutthult we wsi Lonneberga w szwedzkiej Smalandii, psotnym Emilu i jego nadzwyczaj grzecznej siostrze Idzie, która jednak bardzo zamartwiała się tym faktem. Dzieci śmiały się z przygód Emila i Idy, bezbłędnie też opanowały zasadę, z którą Emil miał wielki problem, że jeżeli w zagrodzie jest zły baran bezwzględnie należy zamykać furtkę. Czterolatki oddzieliły też poprawnie rysunki, które w tekście wystąpiły, od tych, które pochodziły z innych bajek. Podzieleni na grupy szukali fotografii Emila i Idy, a także bawili się w stonogę i dowiedzieli się nawet co owa stonoga znalazła…

Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali gadżety kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom, w której biblioteka uczestniczy, a także poradniki dla rodziców „Czy czytanie jest nam dzisiaj potrzebne?”.

Galeria

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up