Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Bajka po angielsku

008W środę 29 maja w dziale dla dzieci twardogórskiej Biblioteki Publicznej rozpoczął się cykl czytania bajek po angielsku przez nauczycielkę języka angielskiego ze SP nr 1 im. Polskich Noblistów Agatę Górkową.

Na pierwsze zajęcia językowo- edukacyjne przyszła klasa II b. Pani Agata przeczytała dzieciom bajkę pt Red Little Riding Hood, czyli Czerwonego Kapturka. Tekst bajki posłużył nauczycielce jako podstawa ćwiczeń językowych. Dzieci poszukiwały wybranych słów w tekście, dopasowywały opisy do postaci, pilnie powtarzały angielskie słówka i rozwiązywały rebusy. Za poprawne odpowiedzi otrzymywały gadżety kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Ciekawa, zabawowa forma zajęć na pewno zachęci najmłodszych do poznawania tajników języka angielskiego tak potrzebnego w naszych czasach.

Bibliotekarka z działu dla dzieci na koniec spotkania zaproponowała drugoklasistom wysłuchanie dwóch wierszy Juliana Tuwima. O tym, że warto uczyć się słówek świadczy wiersz „Słówka i słufka”. Aby pięknie i poprawnie pisać warto poznawać gramatykę i ortografię języka. Pogoda za oknem nastrajała już najmłodszych wakacyjnie, a wiersz „Cuda i dziwy”, to najlepsza recepta na letnie marzenia, wystarczy przymknąć oczy…

Galeria

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up