„Bądź EKO z biblioteką” – wakacyjne zajęcia dla dzieci w bibliotece

W sierpniu dzieci pozostające podczas wakacji na terenie gminy mogły skorzystać z wakacyjnych zajęć przygotowanych przez twardogórsk bibliotekę.

8 sierpnia wystartowała  Letnia Akademia Przygody. Tegoroczna, druga edycja LAP-u przebiegała pod hasłem „Bądź EKO z biblioteką”.  Mali uczestnicy przez 4 dni odkrywali ekologiczne tajemnice związane z funkcjonowaniem miast, zdrową żywnością i zanieczyszczeniami świata biorąc udział w różnych zabawach i aktywnościach. Zbudowali też makietę Futuropolis – miasta z materiałów recyklingowych, którą w ostatnim dniu wykorzystali podczas zabawy z robotami Photon. Na koniec wszystkie elementy miasteczka powędrowały do domów dzieci, aby tam zostały wykorzystane do kolejnych  twórczych zabaw.

Dla dzieci z zacięciem kreatywnym odbył się w dniach 16-18 sierpnia cykl warsztatów „DIY – KreaTeka”, podczas których powstały własnoręcznie uszyte filcowe zawieszki, obrazy na desce wyklejane starymi książkami  oraz słoiczki z tęczowym wypełnieniem.  Również te warsztaty miały charakter ekologiczny – dzieci wykorzystały do swoich prac różne materiały, które pierwotnie miały zostać wyrzucone. Nadały im nowa formę i styl – stały się elementami wystroju w domach uczestników. Zajęcia przeprowadziła bibliotekarka – Katarzyna Sztul.