II Twardogórskie Wielkie Dyktando

img_1-215II Twardogórskie Wielkie Dyktando znalazło swój finał w piątek 28 października, kiedy to odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Wł. S. Reymonta w Twardogórze.  Dyktanda 51 śmiałków z czterech kategorii wiekowych oceniało jury konkursowe w składzie: Aleksandra Dwornikowska, Marta Faraniec, Maria Knefel i Andrzej Makarczuk. Honorowym patronatem konkurs otoczył Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Zbigniew Potyrała fundując pierwsze nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych.W kategorii uczniów klas V-VI szkół podstawowych tytuł Twardogórskiego Mistrza Ortografii przypadł Jakubowi Kurzawie ze SP nr 2 w Twardogórze, I Twardogórskiego Wicemistrza Ortografii Antoninie Garwolińskiej ze SP 1, a II Wicemistrza Martynie Ślusarek ze SP w Goszczu.
W kategorii gimnazjalistów tytuł Twardogórskiego Mistrza Ortografii zdobył Damian Szuster, I Wicemistrza Julia Szydełko, a drugiego Mateusz Gieroba z Gimnazjum nr 1 w Twardogórze. Wśród uczniów szkoły średniej tryumfował Kamil Lamentowicz, a tytuł I Wicemistrza otrzymał Kamil Sitek z ZSP w Twardogórze. W kategorii osób dorosłych tytuł Twardogórskiego Mistrza Ortografii przypadł Dorocie Śliwak z Twardogóry, tytuł I Wicemistrza Marzenie Czerniawskiej – pracownicy SZPZOZ w Twardogórze, a II Wicemistrza Ewie Bury  – pracownicy M-GOPS w Twardogórze.
Kolejna edycja twardogórskiego dyktanda już za rok.

Galeria: