Spotkanie z Andrzejem Żakiem

img_2-193W piątek 10 czerwca przyjechał do Biblioteki Publicznej w Twardogórze w ramach projektu Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej „Bilet do Europy: dolnośląskie spotkania z książką na walizkach” pisarz Andrzej Żak, autor książek dla dzieci i młodzieży, słuchowisk radiowych oraz sztuk teatralnych.Trzynasta już z kolei akcja z książką na walizkach miała specyficzną formułę ze względu na fakt, że Wrocław jest w tym roku Europejską Stolicą Kultury. Literacka podróż miała uświadomić dzieciom i młodzieży fakt, że wszyscy Europejczycy mają wspólne korzenie w historii i kulturze.Na spotkanie z Andrzejem Żakiem przyszły dwie klasy pierwsze z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Twardogórze wraz z nauczycielkami.
Pisarz opowiadał młodzieży o swoich książkach dla najmłodszych, serii Władca Czasu, Kapelusz kapitana Drake’a, Amarilla i weekend w kapeluszu, a także czytał fragmenty „Kapelusza…”. Mówił również o sztukach teatralnych i słuchowiskach radiowych, które napisał. Chętnie odpowiadał  na pytania nauczycielek i młodzieży, doradzał również co należy zrobić, aby zostać pisarzem.
Młodzież pożegnała pisarza słodyczami i gadżetami z Doliny Baryczy.

Galeria: