Jubileusz 70-lecia istnienia Biblioteki oraz 5-lecie istnienia Teatru Poza

W sobotę, 11 grudnia 2021 roku uroczyście obchodziliśmy 70-lecie istnienia naszej biblioteki oraz 5-lecie działalności Teatru Poza. Ten wyjątkowy jubileusz świętowaliśmy w sali teatralnej oraz Kuźni Kultury zespołu pałacowo – parkowego w Goszczu.

Naszą galę rozpoczęła przemówieniem dyrektor biblioteki Beata Pięta, która powitała przybyłych gości: przedstawicieli władz samorządowych, dyrektorów i kierowników jednostek organizacyjnych, dyrektorów i kierowników ościennych bibliotek, a przede wszystkim długoletnich czytelników i przyjaciół biblioteki. Podczas obchodów przedstawiliśmy prezentację multimedialną ukazującą historię naszej placówki od powstania do współczesności. Na scenie nie mogło zabraknąć naszych artystów: kapeli podwórkowej TwardoGraje, kwartetu Calando oraz zespołu ludowego Skorynianki. Świętujący z nami Teatr Poza zaprezentował się w swoich najlepszych odsłonach. Na koniec odbyła się degustacja przygotowanego specjalnie na tę uroczystość tortu. Wszystkim serdecznie dziękujemy za otrzymane życzenia, ale przede wszystkim za obecność w tym ważnym dla nas dniu.