Poznajemy kraje Unii Europejskiej. Rok 2016 – Polska

img_4-18126 kwietnia br. w Bibliotece Publicznej w Twardogórze odbyła się coroczna impreza – Poznajemy kraje Unii Europejskiej. W tym roku rozmawiano o polskiej kulturze, języku, a także polskich tradycjach i obyczajach. Spotkanie zostało przygotowane we współpracy ze SP w Goszczu, SP nr 1 i SP nr 2 w Twardogórze oraz Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Twardogórze.

Spotkanie rozpoczęło się prezentacją o Polsce, którą przygotowali uczniowie ze SP nr 1 w Twardogórze, a następnie przystąpiono do quizu wiedzy o Polsce i Dolinie Baryczy. Za poprawne odpowiedzi uczestnicy otrzymywali gadżety. Ponadto młodzi twardogórzanie wzięli udział w przygotowanym przez bibliotekarki konkursie ortograficznym oraz łamańcach językowych. Część artystyczną spotkania, przybliżającą polskie melodie, tańce i poezję, przygotowali uczniowie ze SP nr 2 w Twardogórze pod opieką nauczycielki Barbary Franc oraz uczniowie ze SP w Goszczu wraz z nauczycielką Małgorzatą Śniegulską. Z kolei degustację tradycyjnych polskich potraw przygotowali uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Twardogórze wraz z nauczycielką Anna Proć oraz koalicjantką biblioteki Nadiją Łomanovą- Barańską. Na spotkaniu wręczono również nagrody laureatom konkursu plastycznego ,,Wrocław 2016 – Europejska Stolica Kultury”. Komisja konkursowa w składzie: Aleksandra Dwornikowska, Iza Pyrkowska i Zofia Szczepaniak przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

– w kategorii przedszkolaków:

I nagrodę – Marcelinie Matusiak
II nagrodę – Karolinie Kubera
III nagrodę – Julii Mogilnickiej
Wyróżnienia: Judycie Ciepluch

– w kategorii uczniów klas I-III:

I nagrodę – Bartłomiejowie Garbolińskiemu
II nagrodę – Kindze Dżugaj
III nagrodę – Martynie Dżugaj
Wyróżnienia: Alanowi Mikołajczykowi, Andrzejowi Przyborkowi, Monice Szmaj, Julii Pacholskiej, Dawidowi Kowalskiemu, Annie Cieślak, Zuzannie Chrabańskiej, Amelii Boczar, Agnieszce Potyrale

– w kategorii uczniów klas IV-VI: