Zajęcia w ramach projektu ,,Edukacja dla Doliny Baryczy”

img_1-189Przełom listopada i grudnia obfitował w zajęcia poznawcze dla klas II ze SP nr 1 w Twardogórze w ramach projektu „Edukacja dla Doliny Baryczy”.

Klasy pań Beaty Pięty (II b), Ewy Suchomskiej (II c) i Haliny Ślusarek (II a) z pomocą pokazu multimedialnego zostały zapoznane z obszarem przyrodniczym jakim jest Dolina Baryczy, a także z ciekawymi dla najmłodszych miejscami na jej terenie. Potem było głośne czytanie legend o poszczególnych gminach leżących na terenie Doliny Baryczy, ćwiczenia ze zrozumienia tekstu oraz inscenizacja bajki o karpiku Milusiu. Należy pochwalić uczniów klasy II a, którzy samodzielnie przeczytali wszystkie bajki. W czasie zajęć dzieci skorzystały również z innych pomocy edukacyjnych przekazanych Bibliotece w ramach projektu, takich jak: puzzle, o różnym stopniu trudności, gry stolikowe i karciane. Drugoklasiści kolorowali również obrazki z ośmioma wspaniałymi z Doliny Baryczy. Na pożegnanie dzieci otrzymały smycze z Doliny Baryczy i książkę Legendy Międzyborskie.

Galeria: