,,Podróż przez Dolinę Baryczy” – uroczyste otwarcie wystawy i rozdanie nagród

img_1-175W środę 7 października br. odbyło się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy uroczyste otwarcie pokonkursowej wystawy fotograficznej „Podróż przez Dolinę Baryczy”, połączone z rozdaniem nagród laureatom. Konkurs i wystawa były jednym z elementów Dni Karpia 2015.

Na konkurs wpłynęło 161 zdjęć od 36 fotoamatorów z terenu miasta i gminy Twardogóra. Oceny prac dokonało jury konkursowe w składzie: Andrzej Głowacz, Michał Hliwa, Patryk Rybka i Marcin Wrześniacki. Panowie przyznali w kategorii dzieci: pierwszą nagrodę Maciejowi Barszczykowi, drugą Pawłowi Bednarskiemu, trzecią Wiktorowi Bednarskiemu z Grabowna Wielkiego, natomiast wyróżnienie Zuzannie Pietrzykowskiej z Twardogóry. W kategorii młodzieży pierwsza nagroda przypadła Natalii Pietrzak z Goszcza, druga ex-aequo Wiktorii Okrutnej z Grabowna Małego i Marii Kuczyńskiej z Twardogóry, trzecia Kirze Kirchmann z Goszcza , a wyróżnienia Krzysztofowi Bednarskiemu z Grabowna Wielkiego i Aleksandrze Lorek z Sądrożyc. W kategorii dorosłych pierwszą nagrodę zdobył Mariusz Zieliński, drugą Bożena Hołubka, a wyróżnienia Jadwiga Dulska i Waldemar Nowaczyk, wszyscy z Twardogóry. W środowej uroczystości wzięli udział, obok laureatów, burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Zbigniew Potyrała, wiceburmistrz Ryszard Gąsior oraz panowie Andrzej Głowacz i Marcin Wrześniacki. Burmistrzowie wręczali laureatom i uczestnikom konkursu nagrody, wyróżnienia, dyplomy i gadżety za udział w konkursie. Fundatorami nagród byli: Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”, Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Zbigniew Potyrała oraz Biblioteka Publiczna w Twardogórze. Wystawę „Podróż przez Dolinę Baryczy” można oglądać w bibliotece  do końca października w godzinach pracy placówki.

Galeria: