Kamyczek w bibliotece – głośne czytanie

img_1-151W pochmurny czwartkowy poranek 23 października zawitały na zajęcia do Biblioteki Publicznej w Twardogórze uśmiechnięte przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola wraz z wychowawczynią Beatą Baran.

W czasie prawie półtoragodzinnych zajęć dzieci przede wszystkim dowiedziały się jakie to „skarby” mieszkają w bibliotece. Bibliotekarka przeczytała pięciolatkom dwa opowiadania”Kamyczek w bibliotece „ Johanne Mercier i „Franklin i książka z biblioteki” Paulette Bourgeois. Krótkie opowieści o pierwszej wizycie w bibliotece i konieczności szacunku dla książek stały się podstawą do rozmów z dziećmi i przekazania im podstawowych wiadomości na te tematy. Dzieci uczestniczyły także w zabawach ruchowych z chustą klanzową i rozwijających małą motorykę. Potem dzieci zabrały się za kolorowanie rysunków przedstawiających bibliotekę. Na pożegnanie cała grupa otrzymała gadżety kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom oraz broszury dla rodziców zachęcające do codziennego czytania milusińskim.

Galeria: