„Kamienice z Doliny Baryczy w całości i w szczególe”

img_2-124W poniedziałek 23 czerwca odbyło się w Bibliotece Publicznej w Twardogórze uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej „Kamienice z Doliny Baryczy w całości i w szczególe” i rozdanie nagród laureatom.

W konkursie wzięło udział 10 fotoamatorów z miasta i gminy Twardogóra, którzy zgłosili do oceny 42 fotografie. Komisja konkursowa w składzie: Andrzej Głowacz, Michał Hliwa, Marek Malczyszyn i Patryk Rybka pracowała w piątek 13 czerwca i przyznała w trzech kategoriach wiekowych nagrody i wyróżnienia. W kategorii gimnazjalistów pierwszą nagrodę ex-aequo Klaudii Horoszko i Klaudii Jaroszewskiej. W kategorii uczniów szkół średnich pierwszą nagrodę Wiktorii Okrutnej, drugą Ewelinie Jańskiej, a wyróżnienia Marcie Pięcie i Kirze Kirchmann. Wśród osób dorosłych pierwsza nagroda przypadła Bożenie Hołubce, druga Henrykowi Jańskiemu, trzecia Annie Wolf, natomiast wyróżnienie Dorocie Śliwak. Nagrody książkowe promujące sztukę fotografowania, Dolny Śląsk i Dolinę Baryczy ufundowała biblioteka, natomiast komplet mapek zachęcający do poznawania Doliny Baryczy burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Jan Dżugaj. Mapki otrzymali również panowie z jury. Biblioteka, podobnie jak twardogórskie szkoły, przystąpiła w tym roku do programu „Edukacja przyrodnicza i ekologiczna dla Doliny Baryczy”, dzięki któremu chcemy promować naszą „małą ojczyznę” szczególnie wśród jej najmłodszych mieszkańców. Konkurs fotograficzny jest jedną z inicjatyw biblioteki, która ma temu celowi służyć. Wystawę „Kamienice z Doliny Baryczy w całości i w szczególe” będzie można oglądać w bibliotece do końca sierpnia w godzinach pracy placówki.

Galeria: