Czytanie łaczy pokolenia..

img_1-125W przypadającym od 8 do 15 maja Tygodniu Bibliotek twardogórska placówka po raz drugi gościła grupę pięciolatków pani Elżbiety Sobczyńskiej z Miejskiego Przedszkola na zajęciach o książce.

Tym razem zgodnie z przyświecającym tygodniowi hasłem „Czytanie łączy pokolenia” przedszkolakom opowiadanie Johanne Mercier „Kamyczek w bibliotece” czytała pani Maria Adamów z działającego przy bibliotece Klubu Seniora. Z opowiadania o Kamyczku dzieci dowiedziały się jak należy zachowywać się w bibliotece, która jest miejscem pełnym skarbów, czyli książek. Dzieci nie tylko dobrze zrozumiały tekst i zapamiętały z niego wiele szczegółów, ale także poprawnie wykonywały ćwiczenia z małej motoryki polecane przez klanzę. Wspólnymi siłami opowiedzieliśmy sobie w jaki sposób powstaje książka, a także jak jest ona zbudowana. Naszymi modelami, na których pracowaliśmy, były oczywiście książki biblioteczne, bo najlepiej sprawdzić samemu, czy okładka jest gruba, czy też wiotka, co to takiego wyklejka, a co kapitałka, no i sprawdzić co to takiego spis treści… Na koniec zajęć dzieci i panie wykonały swoje rysunkowe portrety i mogliśmy przystąpić do działania, na które dzieci czekały, czyli do zszycia ich książki, której nie tylko były wykonawcami, ale także bohaterami. Na pożegnanie dzieci otrzymały od bibliotekarki swoją książkę oraz gadżety kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

Galeria: