Baśnie Polskie w Gozczu

img_1-93W poniedziałkowe przedpołudnie 10 lutego na spotkanie do Biblioteki Publicznej  w Goszczu przyszła jedna z klas zerowych Szkoły Podstawowej wraz z wychowawczynią Panią Anią Kotalą.

Spotkanie odbyło się pod nazwą „Połączenie literatury z filmem i ilustracjami do baśni”. Po przywitaniu bibliotekarka wyjaśniła dzieciom pojęcie  jak poprawnie wymawiać słowo „BIBLIOTEKA”, czym różni się biblioteka od księgarni, pokazała gdzie i jakie książeczki są dla dzieci, które mogą  wypożyczać. Następnie z wielką uwagą i zainteresowaniem uczniowie wysłuchali głośnego czytania baśni wielkopolskiej „O dwunastu miesiącach” J. Porazińskiej. Kolejnym wydarzeniem był film o tym samym tytule, wyświetlany na dużym ekranie i dyskusja na temat różnic miedzy książką a filmem. Było też rysowanie ilustracji książkowo filmowych, śpiewanie piosenek przerywane ćwiczeniami ruchowymi i oczywiście częstowanie słodyczami. Na zakończenie dzieci wręczyły bibliotekarce podziękowanie w postaci dyplomu z deklaracją przyjścia w następnym miesiącu na dalsze czytanie baśni i rozradowane pomaszerowały do szkoły.

Galeria: