Sztuka zdobienia potraw ponownie w twardogórskiej bibliotece

img_10-11W piątek 29 listopada na prośbę starszych i młodszych czytelników Biblioteki Publicznej w Twardogórze odbył się warsztat carvingowy, który był powtórzeniem zajęć prowadzonych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Chynowej 23 października w ramach grantu „Odkrywanie Doliny Baryczy przez dużych i małych”. Sztuka zdobienia potraw za pomocą form wycinanych z owoców i warzyw, to bardzo wdzięczne zajęcie, szczególnie jesienią i zimą, gdy kuchnia i wymyślne, pożywne potrawy stają się centrum naszych domów. W piątkowym warsztacie wzięły udział nie tylko seniorki, ale także młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych zachęcona przez bibliotekarkę Jadwigę Woźniak i Gimnazjum nr 1 polecona przez nauczycielkę Bożenę Hołubkę. Pod czujnym okiem pań z Chynowej wszyscy tworzyli: łabędzie z jabłek, motyle z marchewek, kwiaty z rzodkiewek i pory, kaktusy z ogórków, koszyczki z pomidorów, palmy z pietruszek i papryk…, był też oczywiście czas i miejsce na twórczość indywidualną, a prowadzące spotkanie popisały się wycięciem wózeczka z dzidziusiem z dyni.