„O finansach… w bibliotece – II edycja”

img_020Biblioteka Publiczna w Twardogórze oraz filia biblioteczna w Goszczu po zeszłorocznej, udanej realizacji projektu „O finansach… w bibliotece”, podjęła decyzję o przystąpieniu do drugiej edycji programu. Projekt realizowany jest we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej, a jego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Od września seniorzy mieli możliwość uczestniczenia w szkoleniach komputerowych dotyczących przydatnych narzędzi finansowych, które są dostępne w Internecie. Dzięki specjalnie przygotowanej platformie e-learningowej seniorzy mogli dowiedzieć się i pogłębić swoją wiedzę dotyczącą zasad planowania budżetu domowego, produktów bankowych, zagadnień dotyczących ubezpieczeń oraz poszerzyć wiadomości o banku centralnym. Na spotkaniach była okazja również do tego, aby podzielić się z innymi wiadomościami i doświadczeniem o bankach czy innych instytucjach finansowych.

Na zakończenie projektu do twardogórskiej biblioteki przybyli uczestnicy kursów z Goszcza, gdzie przy słodkim poczęstunku zostały wręczone uczestnikom gadżety, materiały oraz certyfikaty. Kolejna edycja projektu „O finansach… w bibliotece” zakończona sukcesem!