Na zakończenie – Szewczyk Dratewka

003-6W czwartek 20 czerwca klasa II Szkoły Podstawowej w Goszczu wraz z wychowawczynią panią Lidią Wróbel zakończyła cykl spotkań akcji „Głośnego Czytania” w Bibliotece Publicznej na ten rok szkolny.

Przez cały rok były czytane bajki terapeutyczne, lektury klasowe i oczywiście przy każdej okazji coś J. Tuwima jako, że 2013 rok, to rok tuwimowski. W tym dniu czytaliśmy jeszcze lekturę klasy II Janiny Porazińskiej „Szewczyk Dratewka”. Od bibliotekarki Doroty Markowskiej dzieci dowiedziały się paru ciekawostkach związanych z życiem pisarki i z uwagą wysłuchały treści opowiadania o perypetiach Szewczyka Dratewki. Jak zwykle były krótkie pytania dotyczące lektury i praca na wesoło w grupach. Na zakończenie wszyscy otrzymali słodkie nagrody i gromko odśpiewali piosenkę „Ziemia-wyspa zielona”, życząc sobie nawzajem pięknych udanych wakacji.