Powtórka z Tuwima

img_2-21Rok 2013 ogłoszono Rokiem Juliana Tuwima. Poeta tworzył zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Do dziś jego utwory wzruszają i bawią kolejne pokolenia czytelników. Takie postacie jak Murzynek Bambo, Zosia Samosia, Grześ z dziurawym workiem, czy zapominalski Słoń Trąbalski pozostają w pamięci na wiele lat. Kto raz poznał wiersze Tuwima zawsze kojarzyć będzie rymy „Lokomotywy”,”, Rzepki”, czy „Okularów”. W bibliotece w Grabownie Wielkim dzień 6 marca poświęcony został życiu i twórczości wielkiego poety. Bibliotekarka Halina Konarzewska przybliżyła pierwszoklasistom biografię Juliana Tuwima, a wiersze dzieci czytały już samodzielnie. Uczniów bardzo zafascynowali tuwimowscy bohaterowie. Dzieci ochoczo zabrały się do wykonywania ilustracji do przeczytanych głośno wierszyków. Z ilustracji powstała wystawa, którą można oglądać w bibliotece.