Warsztaty bibliograficzne

img_2-17Tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Twardogórze wzięli udział w warsztatach bibliograficznych, które odbyły się 6 marca br. w Bibliotece Publicznej.

Uczniowie przybyli na zajęcia pod opieką pań pedagog: Jadwigi Woźniak i Ewy Panaś. Zajęcia składały się z dwóch części: pierwszej- teoretycznej, podczas której uczniowie dowiedzieli się czym jest bibliografia, opis bibliograficzny, literatura podmiotu i przedmiotu, a także zostali poinformowani jak prawidłowo przygotować plan prezentacji do ustnych egzaminów maturalnych z języka polskiego. Prowadząca tłumaczyła i pokazywała również jak wykonać opis bibliograficzny książki- lektury, opracowania naukowego, czasopisma, artykułu, wiersza. W drugiej- praktycznej części, uczniowie rozwiązywali zadania ćwiczeniowe indywidualnie oraz w grupach. Ich celem było utrwalenie nabytych wcześniej wiadomości. Uczestnicy zajęć uzupełniali brakujące elementy w opisach bibliograficznych, układali opisy bibliograficzne z rozsypanych informacji, wykrywali i poprawiali błędy w bibliografii.