Mikołajkowe spotkanie seniorów

013-3W piątek 7 grudnia w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze odbyło się spotkanie mikołajkowe dla seniorów z Twardogóry, Goszcza i Grabowna Wielkiego. Wspólnie spędzone popołudnie było okazją do podsumowania całego roku, który był poświęcony aktywizacji osób starszych i solidarności międzypokoleniowej.

Dyrektor biblioteki Beata Pięta po przywitaniu zebranych zaprosiła do wysłuchania krótkiego występu uczennic z Gimnazjum nr 1 w Twardogórze. Monika Federyszyn, Aleksandra Kozłowska i Julia Wira zaprezentowały utwory, które zaśpiewały podczas XXI Gminnego Konkursu Poezji Śpiewanej. Dziewczyny siłą i subtelnością swoich głosów wywołały wzruszenie wśród seniorów.

Zebrani mieli okazję zobaczyć również prezentację multimedialną, która w formie reportażu fotograficznego przedstawiała rok działań związanych z Rokiem Aktywnego Seniora. Po jego obejrzeniu wręczone zostały mikołajkowe upominki, które zawierały gadżety ofiarowane przez burmistrza Jana Dżugaja, pamiątkową płytę CD z nagraną filmikiem prezentacją oraz bombki ręcznie robione przez bibliotekarki. Specjalne podziękowania za aktywne angażowanie się w życie kulturalne biblioteki i pomoc przy realizowaniu grantu „Kulturalna i Sportowa Integracja Międzypokoleniowa” otrzymali Nadija Łomanowa-Barańska, Maria Knefel, Janina Zabawa, Prezes Klubu Seniora w Goszczu Józef Głowacz, Henryk Krygiel oraz Prezes Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Twardogórze Jan Wieczorek.

Podczas spotkania panowała przyjazna i ciepła atmosfera, zebrani zapewniali, że wciąż będą chętnie brać udział w akcjach i działaniach podejmowanych przez bibliotekę.