Bezpieczeństwo w sieci – spotkania dla gimnazjalistów

014Fakt, że żyjemy obecnie w globalnej wiosce powoduje, że problemy młodych ludzi związane z internetem, czy to w Nowym Jorku, Amsterdamie, czy małej Twardogórze niewiele się od siebie różnią.

We wtorek 4 grudnia i w środę 5-go gimnazjaliści z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Twardogórze pod opieką nauczycielki Bożeny Hołubki przyszli do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze na pogadanki o cyberprzemocy i zagrożeniach czyhających na nich w sieci.

Młodzi ludzie oglądali filmy, które Fundacja Orange poleca bibliotekom do prowadzenia zajęć edukacyjnych na te tematy. Gimnazjaliści analizowali przypadki swoich rówieśników, pracowali w grupach, mówili też o tym, co złego ich spotkało w internecie. Na zakończenie zajęć młodzież wypełniła anonimowe ankiety.