XXI Gminny Konkurs Recytatorski

img004-2W środę 14 listopada br. odbył się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze XXI Gminny Konkurs Recytatorski młodzieży szkolnej, nad którym tradycyjnie patronat objął burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Jan Dżugaj i ufundował pierwsze nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Kategorii wiekowych było w tym roku więcej, ponieważ obok uczniów klas V-VI szkół podstawowych i gimnazjalistów, w konkursie udział wzięli po raz pierwszy uczniowie twardogórskiej szkoły średniej. Do konkursu zgłoszono 54 uczestników.

Recytatorów oceniało jury konkursowe w składzie: Justyna Koziarska, Alicja Kaik (obie panie bibliotekarki i polonistki z bibliotek partnerskich twardogórskiej placówki z Programu Rozwoju Bibliotek), a także Paweł Szumacher – miłośnik poezji.

W kategorii uczniów klas V-VI szkół podstawowych pierwszą nagrodę burmistrza zdobyła Natalia Łotecka ze SP nr 2 w Twardogórze, drugą Stanisław Adamowski z Goszcza, a trzecią Krystian Pluta z Grabowna Wielkiego. Wyróżnienia przyznano Marcie Obiegło z „jedynki”, Tomaszowi Kałużnemu i Damianowi Szusterowi z „dwójki”, Dominikowi Sieradzkiemu z „trójki”, Natalii Madalińskiej z Goszcza oraz Wiktorii Richter i Małgorzacie Tomczuk z Grabowna Wielkiego.

W kategorii gimnazjalistów pierwszą nagrodę burmistrza otrzymała Zuzanna Kraska, drugą Paweł Wasiela, a trzecią ex-aequo Marta Prus i Dawid Drozd z Gimnazjum nr 1 w Twardogórze.

W kategorii uczniów szkół średnich pierwszą nagrodę burmistrza wywalczyła Aleksandra Mrzygłocka, drugą Kinga Gierus, a trzecią Monika Wlazło z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Twardogórze.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy gminne gadżety. Potem wszyscy ustawili się do pamiątkowej fotografii. Konkursowi towarzyszyła wystawa tomików wierszy poetów, których młodzież najczęściej wybierała do recytacji.