Biblioteka w Twardogórze złożyła aplikację do konkursu ATLA2013

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Twardogórze złożyła aplikację do konkursu ATLA 2013 o nagrodę 1 miliona dolarów.

Poprzez złożony wniosek pokazujemy swoje działania, osiągnięcia, możliwości i umiejętności kadry pracowniczej, która poprzez „dobre praktyki” zdobywa doświadczenia zawodowe dla biblioteki. Opisujemy osiągnięcia, granty, darmowy dostęp do Internetu i komputerów oferując programy skierowane do konkretnych grup społecznych (seniorów, dzieci, kobiet, młodzieży). Skupiamy się na działaniach związanych z nowymi technologiami, aby zapobiec wykluczeniu społecznemu emerytów, opisujemy cykliczne kursy komputerowe dla początkujących, kursy dla zaawansowanych, szkolenia „O finansach …w bibliotece” i inne. W złożonym formularzu opisujemy nasze osiągnięcia, związane z uczestnictwem w Programie Rozwoju Bibliotek, realizacje grantów proponowanych przez FRSI i inne organizacje czy stowarzyszenia. Pokazujemy nasz sposób realizacji inicjatyw na rzecz włączenia mieszkańców w przestrzeń wirtualną.

W aplikowaniu pomogła nam, tłumacząc, Pani Nadia Łomanova-Barańska – nauczycielka języka angielskiego, nasza lokalna partnerka i koalicjantka, która z sercem i oddaniem realizuje z nami kilka pomysłów. Dzięki niej dowiedziałyśmy się o tym konkursie i razem z nią odważnie poddajemy swoje osiągnięcia ocenie. W środowisku nas widzą, mieszkańcy doceniają, w Polsce zauważają, więc czemu nie spróbować pokazać naszej pracy dalej. Jest to zarazem promocja Biblioteki i Gminy, która w przyszłości może tylko procentować.

Ta nagroda pomogłaby nam poprzez remonty, nowe wyposażenie i sprzęt poszerzyć ofertę i kierunki naszego działania w przyszłości.