„Pejzaże słów zwyczajnych” – spotkanie z poetą Bolesławem Grobelnym w Goszczu

img_0279Pod takim tytułem w środę 19 września br. w bibliotece w Goszczu, przebiegało MIĘDZYPOKOLENIOWE SPOTKANIE wieczorne, z poetą Bolesławem Grobelnym. Spotkanie odbyło się w ramach grantu „Kulturalna i sportowa integracja międzypokoleniowa”.

Uczestnikami spotkania byli mieszkańcy Goszcza i okolic, a wśród nich seniorzy, młodzież i dzieci.

Bolesław Grobelny – ostrzeszowianin , z zawodu nauczyciel wychowania fizycznego i trener sportowy (na emeryturze), z zamiłowania plastyk-ilustrator, przyrodnik, poeta i regionalista. Pisze wiersze i artykuły popularyzujące historię, kulturę oraz przyrodę jego „małej ojczyzny”.

Pan Bolesław na spotkanie w Goszczu przygotował montaż poetycki „Pejzaże słów zwyczajnych”. Montaż obejmował wiersze inspirowane przyrodą, podaniami, legendami, topografią „Kocich Gór” i „Wzgórz Ostrzeszowskich”. Przywiózł też ze sobą małą wystawę publikacji z własnymi tekstami, a także wystawę rzeźby i intersji.

Poeta na spotkaniu recytował wiersze dla dorosłych (Papierowy hełm, Czerwone kamyki i inne) oraz fraszki ( także o Goszczu), opowiadał o czasach, gdy był trenerem, zadawał pytania najmłodszym (np. co to jest walc i ilu było Straussów), pokazał młodzieży co to są hołubce i jak się je tańczy, opowiadał też o swoich przygodach w młodości.

Spotkanie przebiegało w bardzo serdecznej i ciepłej atmosferze, a na zakończenie młodzież podziękowała poecie, za wspólne, twórcze spędzenie wieczoru, pięknymi słonecznikami. Uśmiechnięty pan Bolesław po raz kolejny zaskoczył wszystkich, bo okazało się, że wśród jego talentów jest także rysowanie profilów. Od razu ustawiła się kolejka, ponieważ wszyscy chcieli mieć własny portret z dedykacją. Kiedy poeta rysował, młodzież częstowała wszystkich uczestników spotkania słodyczami.

stopka_jpg_20110915_1615615190