„Dobre czasy” – w Bibliotece publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze

img_7936W poniedziałek 17 września br. odbyło się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze otwarcie wystawy „Dobre czasy”, która była podsumowaniem grantu pod tym samym tytułem realizowanego przez Stowarzyszenie „Potęga Lasu” w ramach środków z Programu „Działaj Lokalnie VII”.

Otwarciu wystawy towarzyszyło spotkanie z podróżnikami Tomaszem Turkiem z Goszcza i Tomaszem Kameckim z Sycowa, którzy w 28 dni, na rowerach, pokonali trasę z Barcelony do Sycowa. Na oba te wydarzenia do biblioteki licznie stawili się dorośli, młodzież i dzieci. Stowarzyszenie reprezentowały panie: Barbara Krzesaj (wiceprezes) i Bożenka Hołubka (skarbnik), Gimnazjum nr 1 dyrektor Anna Siwa, a Gimnazjum nr 2 Jadwiga Wołkowska.

W ramach grantu od maja do września zrealizowane zostały m.in. następujące działania: spotkania z pasjonatami: paleontologiem Justyną Słowiak, podróżnikiem Bolesławem Grabowskim w Gimnazjum nr 1, Ewaldem Ranoszkiem ornitologiem i dendrologiem na obserwacjach ptaków w Miliczu, Bożeną Hołubką bajkopisarką w Gimnazjum nr 2, dietetyczką Barbarą Pawlak, lokalnymi twórcami na wystawie w Kościele p. w. Świętej Trójcy i Matki Boskiej oraz na plenerze malarskim w Goszczu (imprezy zorganizowane przez Bibliotekę), letnie festyny dla dzieci na wsiach, eksperymenty w ramach Klubu Młodego Odkrywcy przy Gimnazjum nr 1, wyjazd na tranzyt Wenus do Warszawy kuchcikowanie w Gimnazjum nr 1, polowe warsztaty kulinarne Patryka Sobolewskiego i Macieja Janika, noc świętojańska w Harcówce z panią Dorotą Banasiak Franc. W czasie warsztatów kulinarnych młodzi ludzie z twardogórskich gimnazjów wspólnie uczyli się przygotowywać potrawy, estetycznie ubierać stół i ładnie podawać przygotowane potrawy.

Partnerami Stowarzyszenia „Potęga Lasu” w czasie realizacji grantu byli: Zespół Szkół Specjalnych w Twardogórze, Klub Młodego Odkrywcy przy Gimnazjum nr 1 w Twardogórze, Kółko Kuchcikowania przy GOSiR w Twardogórze oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Twardogórze.

Wystawa fotograficzna, którą będzie można oglądać w bibliotece do połowy października, jest bogatą ilustracją działań stowarzyszenia i jego partnerów w ramach grantu „Dobre czasy”.