Poeta Bolesław Grobelny po raz drugi w Twardogórze

poeta_bolesław_grobelnyW czwartkowe przedpołudnie 12 kwietnia br. gościł w Twardogórze już po raz drugi poeta Bolesław Grobelny. Tym razem pan Bolesław spotkał się z młodzieżą ze SP nr 2 pod opieką nauczycielek Agnieszki Bujok i Grażyny Jabłońskiej-Podymy oraz emerytami w Bibliotece Publicznej.

Ostrzeszowianin, emerytowany nauczyciel wychowania fizycznego i trener sportowy, z zamiłowania plastyk, przyrodnik, poeta, i regionalista, przygotował dla uczestników spotkania montaż poetycki „Gdzie niedźwiedź myje zajączki”.

Montaż ten obejmował bajki, wiersze oraz piosenki inspirowane legendami, nazwami własnymi i przyrodą „Kocich Gór”. Pan Bolesław recytował zebranym tryptyk twardogórski, a więc „Zbójnika”, „Czerwone kamyki” i „Taneczny rajd”, w czasie którego uczył młodych ludzi kroków tańców, wiersz o Siedlikowie, miejscowości, która leżała na szlaku bursztynowym, a na końcu wyjaśnił, gdzie ten niedźwiedź myje zajączki. Okazało się, że tajemnica kryje się na ziemi. ostrzeszowskiej, gdzie odnajdziemy miejscowości: Niedźwiedź, Myje i Zajączki.

Poeta opowiadał uczestnikom spotkania o czasach, gdy był trenerem, przeprowadził też kilka ćwiczeń oddechowych, uczył dźwięków, które wydają różne gatunki żab, co zaowocowało „żabim koncertem” na trzy głosy, a także pokazywał własnoręcznie wykonane intarsje, płaskorzeźby i rzeźby.

Zachwyceni komunikatywnością i sposobem przekazywania wiadomości o naszym regionie młodzi ludzie podziękowali panu Bolesławowi kwiatami.