Otwarcie wystawy i rozdanie nagród w konkursie „Babka wielkanocna”.

img_5590W przedświąteczną środę 4 kwietnia odbyło się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze otwarcie wystawy pokonkursowej „Babka wielkanocna” i rozdanie nagród laureatom.

Do konkursu zgłoszono 143 babki wielkanocne wykonane przez przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych z terenu miasta i gminy, gimnazjalistów, dzieci uczęszczające na zajęcia w świetlicach środowiskowych w Sosnówce i Nowej Wsi Goszczańskiej, a także przez całe rodziny. Komisja konkursowa w składzie: Hanna Franc, Ola Maria Kirchmann i Katarzyna Sobczyk-Pienio nagrodziła i wyróżniła 25 prac.

W kategorii przedszkolaków pierwszą nagrodę burmistrza przyznano Karolinie Grabczyńskiej z Miejskiego Przedszkola w Twardogórze, drugą Zofii Łużnej, a trzecią Mai Mikołajczyk z Przedszkola Niepublicznego Sióstr Opatrzności Bożej.

Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymały: Nina Laskowska z Miejskiego Przedszkola grupa XIII w Goszczu, Zuzanna Kiełtyka, Oliwia Bilska, Martyna Piotrowicz i Zofia Galert z Miejskiego Przedszkola w Twardogórze oraz Julia Leśniewska z „zerówki” w SP w Goszczu.

W kategorii uczniów klas I-III szkół podstawowych pierwszą nagrodę burmistrza odebrała Marta Małaniak ze SP w Goszczu, drugą Amelia Bednarska, a trzecią Adrian Strzech ze SP nr 2 w Twardogórze.

Wyróżnienia przyznano Julii Durman ze Świetlicy Środowiskowej w Sosnówce, Marcie Pietrzyk, Tobiaszowi Gindzie i Weronice Górkowej ze SP w Grabownie Wielkim, Klaudii Wojtasik z „jedynki” oraz Natalii Prymas i Julianowi Żurawce z „dwójki”.

W kategorii uczniów klas IV-VI szkół podstawowych pierwsza nagrodę burmistrza otrzymała Monika Wolna ze SP nr 2 w Twardogórze, a drugą Julian Kałandziak z Goszcza.

Wśród gimnazjalistów pierwszą nagrodę burmistrza zdobyła Monika Małaniak, a drugą Agata Pypeć z Gimnazjum nr 1 w Twardogórze.

W kategorii rodzinnej pierwszą nagrodę burmistrza przyznano pięcioletniemu Kubusiowi Gajewskiemu z mamą Agą, a drugą nagrodę także pięciolatkowi Robertowi Plebankowi z mamą Anią.

Laureaci konkursu odebrali nagrody rzeczowe i książkowe z rąk burmistrza Jana Dżugaja, który tradycyjnie patronuje gminnym konkursom organizowanym przez bibliotekę. Z okazji nadchodzących świąt wielkanocnych burmistrz życzył wszystkim zdrowych i spędzonych w gronie rodziny świąt.