Angielski na wesoło

img_5295_zTwardogórscy uczniowie z klasy V i VI SP nr 2 mieli okazję uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych z języka angielskiego, które zorganizowała i przeprowadziła Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy.

Kurs składał się z trzech godzinnych spotkań. Pierwsze z nich, zatytułowane

,,The colours”, odbyło się 29 lutego br. Dzieci utrwalały wiedzę o kolorach w sposób ustny

i pisemny, rozwiązując zadania oparte na skojarzeniu barwy z konkretnym przedmiotem, a także układając zdania opisujące daną rzecz. Największy zachwyt wśród uczestników wzbudziła zabawa: ,,Hurray says”, która polegała na tym, że dzieci przemieszczały się po różnokolorowej macie, wykonując zarazem polecenia prowadzącej.

Drugie spotkania odbyło się 7 marca. Rozmawiano o jedzeniu, zdrowych i niezdrowych posiłkach. Rozwiązywano również zadania słuchowe dotyczące żywności. Młodzi twardogórzanie odgrywali scenki i dialogi z restauracji. Świetna znajomość angielskich zwrotów grzecznościowych i nazw posiłków szła w parze ze zdolnościami aktorskimi wszystkich uczestników. Na ostatnie, trzecie spotkanie pt. ,,Animals” uczniowie z ,,dwójki” przybyli 14 marca. Przeważająca część spotkania opierała się na zabawie, malowaniu i opisywaniu zwierząt. Rozwiązywano również ćwiczenia, które polegały na połączeniu konkretnych cech jakiegoś zwierzęcia z jego zdjęciem. Na koniec zajęć i tym razem nie zabrakło zadań ruchowych. Ogromną radość wśród dzieci wywołała gra: ,,Flies are flying, spider is catching”.

Biblioteka Publiczna biorąc pod uwagę fakt, że przez zabawę dzieci najszybciej i najwięcej się uczą, położyła największy nacisk właśnie na dydaktykę w takiej formie. Miejmy nadzieję, że wiedza, którą posiedli i umiejętności, które utrwalili uczniowie

ze SP nr 2, zaprocentują w przyszłości.