Spotkanie z pisarką Beatą Ostrowicką

img_002-4W poniedziałek 5 marca br. gościła w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze znana i lubiana pisarka dla dzieci i młodzieży Beata Ostrowicka.

To już druga wizyta krakowskiej pisarki, która debiutowała w 1995 roku książką „Niezwykłe wakacje”, w Twardogórze. Po raz pierwszy pani Beata spotkała się z naszymi dziećmi w 2003 roku.

Na spotkanie przyszły dzieci ze szkół podstawowych 1,2 i 3 oraz gimnazjaliści z „dwójki” wraz z opiekunkami pp. Małgorzatą Dryką, Renatą Woroniak i Agatą Nikolin-Mrowicką.

Na marcowym spotkaniu pisarka promowała swoją najnowszą książkę „Jest taka historia: opowieść o Januszu Korczaku”. Przypadająca w tym roku 70 rocznica śmierci prekursora działań na rzecz praw dzieci i ich całkowitego uprawnienia, skłania do przypomnienia tej wybitnej postaci lekarza, pedagoga i pisarza, który całe swoje życie poświęcił sprawom dzieci i młodzieży.

Książka Beaty Ostrowickiej, pięknie i sugestywnie ilustrowana przez Jolę Richter-Magnuszewską, w sposób przystępny dla najmłodszych przedstawia postać Starego Doktora, zasady i prawa panujące w prowadzonym przez niego, i panią Stefę Wilczyńską Domu Sierot, a także jego działalność literacką i radiową.

Dzieci zadawały pisarce wiele pytań dotyczących postaci Janusza Korczaka, a także procesu pisania i innych jej książek. Na pożegnanie Beata Ostrowicka składała autografy na książce o Januszu Korczaku, a dzieci podarowały jej kwiaty i własnoręcznie wykonane laurki.