Bajkoterapia w Bibliotece w Grabownie Wielkim

img_02-2Wraz z Nowym Rokiem w filii bibliotecznej w Grabownie Wielkim rozpoczął się cykl głośnego czytania bajek terapeutycznych .

”Czytanie na śniadanie” dla uczniów klasy pierwszej odbywa się w każdy poniedziałek na pierwszej godzinie lekcyjnej,. Do zajęć bibliotekarka Halina Konarzewska wykorzystuje lektury z serii: „Na pomoc!” i „Mądra mysz” oraz książeczkę „Rymowanki wrażliwe na tematy kłopotliwe: wiersze terapeutyczne dla dzieci”.

Lektury te nie tylko uczą, ale też zachęcają do szczerej rozmowy . W historyjkach terapeutyczne dzieci odnajdują swoje problemy, a my dorośli pomóżmy ,wspierajmy i służmy radą w przekazywaniu umiejętności pokonywania różnych trudności, a także budowania pozytywnych relacji z otoczeniem.