Z internetem za pan brat.

img_4942We wtorek, 10 stycznia br., uczniowie ze SP nr 3 w Twardogórze po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych: ,,Bezpieczny internet z Fundacją Orange”, które zorganizowała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy z myślą o młodych przedstawicielach miasta.

Dzieci przybyły na zajęcia pod opieką pani pedagog, Anny Szierok. Na początku spotkania

i tym razem nie obeszło się bez podkreślenia wagi zasad bezpieczeństwa, których należy przestrzegać, poruszając się w cyberprzestrzeni. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że dane reguły stanowią podstawę swobody, a zarazem komfortu korzystania ze stron www. Młodzi Twardogórzanie dowiedzieli się ponadto, że internet odgrywa bardzo ważną rolę, będąc jednocześnie istotnym źródłem wiedzy, informacji i kultury. W dalszej części spotkania dzieci wykonały zadania, do których należało m. in. odnalezienie adresu internetowego instytucji kulturalnej oraz wykazanie, że dana strona spełnia założenia szeroko rozumianego pojęcia kultury. Każdy z uczniów, z tym ćwiczeniem poradził sobie bezbłędnie, dokonując niebagatelnego uzasadnienia swojego wyboru. Barwnym podsumowaniem i najlepszym dowodem na to, że dzieci świetnie zrozumiały znaczenie słów: bezpieczeństwo i kultura, stał się plakat, na którym namalowały one uśmiechnięte osoby surfujące w internecie, wykorzystując przy tym ciepłe i jasne kolory. Za tak owocną pracę i niebywałą pomysłowość wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki.