Wybrali się do Chin

2-39W czasie „Środowych popołudniowych czytanek” 16 stycznia wybraliśmy się do Chin

Trzeci co do wielkości kraj świata, a pierwszy pod względem ilości mieszkańców, zachwycił nas odmiennością kultury, bogactwem fauny, flory, krajobrazów i zabytków. Wolontariuszka Anna Dysma przeczytała uczestnikom spotkania baśń chińską „Czarodziejski brokat”. W czasie zajęć plastycznych można było narysować mapę Chin, wykonać samodzielnie lub pokolorować naszkicowana Walentynkę.
Nie zabrakło też „Garści wiadomości globusowych”. Dzieci powtórzyły wiadomości o południkach i równoleżnikach, poznały południk zerowy oraz kierunki geograficzne, co pozwoliło na podział Ziemi na półkule. Zajęciom oprócz globusa towarzyszyły mapy książkowe.
Za tydzień wybierzemy się do Francji.