Przedszkolaki w bibliotece

img_1-242We wtorek 11 grudnia na lekcji bibliotecznej i zajęciach z programu Edukacja dla Doliny Baryczy gościły w Bibliotece Publicznej przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola wraz z wychowawczyniami Agnieszką Gnap i Anną Jasińską.

Bibliotekarka przeczytała trzylatkom książkę Johanny Mercier „Kamyczek w bibliotece”. Jej treść była podstawą rozmowy o bibliotece, wypożyczaniu książek i szacunku dla nich. Dzieci wysłuchały też głośnego czytania książek Bożeny Hołubki „Urodziny karpia Milusia” i „Twarda Góra”. Dzięki tej pierwszej poznały ośmiu wspaniałych z Doliny Baryczy, których pacynki posłużyły im też do zabawy.Zajęciom towarzyszyły zabawy ruchowe: podłoga-sufit, linka oraz ćwiczenia z pluszakiem.
Na pożegnanie grupy „Sówek” i „Kaczuszek” otrzymały zakładki i kolorowanki.