Narodowe Czytanie 2024

Dnia 7 września Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze już po raz dwunasty brała udział w akcji Narodowego Czytania, które tym razem odbyło się w kościele poewangelickim w Goszczu.

Lekturą wspólnego czytania był „Kordian” Juliusza Słowackiego. Czytania ośmiu fragmentów dramatu romantycznego zostały przygotowane przez:

– mieszkanki Goszcza,

– pana Grzegorza Sulimke,

– przewodniczącego Rady Miejskiej i radne,

– uczniów Szkoły Podstawowej w Grabownie Wielkim,

– panią Elżbietę Hazubską,

– uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze,

– panią Iwonę Król z DKK dla dorosłych przy Bibliotece Publicznej,

– uczniów Szkoły Podstawowej w Goszczu.

Uczestnicy wydarzenia mogli wziąć udział w quizie wiedzy o Narodowym Czytaniu i twórczości Juliusza Słowackiego przygotowanym przez bibliotekarkę Katarzynę Sztul Zwyciężyły w nim trzy panie:

– I nagroda Elżbieta Hazubska,

– II nagroda Julia Bloch,

– III nagroda Dorota Śliwak.

Podczas uroczystości wręczono także nagrody laureatkom konkursu fotograficznego „Z pałacowego okna” Pałac Goszcz:

– I nagroda Agnieszka Drabent,

– II nagroda Gabriela Proć.

Dziękujemy Wszystkim czytającym za przygotowanie i zaangażowanie w akcję.  Serdeczne podziękowania kierujemy do Nauczycieli ze szkół gminnych, którzy przygotowali młodzież do interpretacji tak wymagającego tekstu. Szczególne podziękowania kierujemy również do firmy „Kwiaty i dekoracje Edyta Piasta Teresa Łapa” za wypożyczenie wazonów – dzięki którym wnętrze kościoła było wyjątkowo piękne.