Zakończyliśmy projekt "Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej", który realizowaliśmy w twardogórskiej od 29 lutego do 14 czerwca.
W trakcie jego trwania zrealizowaliśmy różnorodne działania, wśród których były:
– udział w szkoleniu dla koordynatorów projektu,
– utworzenie bibliotecznego kącika z aktualnymi materiałami i publikacjami dotyczącymi Unii Europejskiej,
– spotkanie dla młodzieży ze szkoły ponadpodstawowej „Jestem Polakiem i jestem Europejczykiem – porozmawiajmy o naszej demokracji i suwerenności w Unii Europejskiej” nt. funkcjonowania Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskie i wyborów do Europarlamentu,
– dwa otwarte spotkania z ekspertami sieci Team Europe Direct nt. „„Wczoraj, dziś i jutro – Gmina Twardogóra w Unii Europejskiej” oraz „Po stronie kobiety- działania Unii Europejskiej wspierające sytuację kobiet”, podczas których rozmawialiśmy z naszymi mieszkańcami o ważnych, europejskich tematach,
– dwie lekcje biblioteczne dla młodzieży na temat źródeł aktualnej i rzetelnej wiedzy o Unii Europejskiej,
– udział koordynatora Katarzyny Sztul w podsumowaniu projektu.
W projekcie uczestniczyły łącznie 124 osoby.
W projektowych spotkaniach z mieszkańcami udział wzięli eksperci Team Europe Direct: dr Paula Wiśniewska i dr Filip Tereszkiewicz , którym bardzo dziękujemy za zaangażowanie w projekt i otwarcie na pytania uczestników .
Bardzo dziękujemy również Europe Direct Oleśnica za wsparcie naszego projektu materiałami merytorycznymi. Dzięki tej pomocy wszyscy uczestnicy spotkań i lekcji otrzymali informatory nt. UE, a najmłodsi czytelniczy materiały edukacyjne.
Dziękujemy także uczniom i nauczycielom z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Twardogórze za partnerstwo i udział w projekcie.
Podziękowania kierujemy także do mentorki – Karoliny Suskiej, która wspierała nasz udział w projekcie od startu do finiszu i dzięki jej zaangażowaniu całość działań prezentuje się naprawdę imponująco.
Organizatorom projektu „Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej” – czyli Komisji Europejskiej w Polsce i Fundacji Civis Polonus dziękujemy za możliwość udziału w projekcie. Dzięki Wam zdobyliśmy wiedzę, zasoby i cenne doświadczenie, którym dzielimy się teraz z mieszkańcami naszej gminy. Wierzymy, że to dopiero początek europejskiej przygody w polskich bibliotekach.