5-lecie Zespołu Pieśni i Tańca ,,Skorynianie”

W poniedziałek, 8 maja w sali teatralnej w Goszczu świętowano jubileusz 5-lecia Zespołu Pieśni i Tańca ,,Skorynianie” działającego przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Wł. St. Reymonta w Twardogórze.

Jako pierwsza głos zabrała dyrektor Beata Pięta, która przywitała wszystkich zebranych oraz złożyła serdeczne życzenia i gratulacje członkom zespołu. Następnie Burmistrz Paweł Czuliński podziękował za dotychczasowe lata pięknych występów i życzył kolejnych owocnych lat na scenie.
Pracownicy biblioteki: Iryna Gołowacz i Mieczyslaw Franc przygotowali dla członków zespołu miłą niespodziankę w postaci filmiku ze wspomnieniami. Podczas jubileuszu został puszczony tylko fragment, a każdy członek zespołu otrzymał pełną wersję filmu na spersonalizowanym pendrivie.
Nie mogło zabraknąć oczywiście występów – Zespół Pieśni i Tańca ,,Skorynianie” uraczył nas występem wokalnym oraz tanecznym. Na scenie pojawiła się także nieco młodsza kapela ,,TwardoGraje”, która po krótkich życzeniach zaprezentowała swój repertuar.