Przedszkolaki z Sośni z wizytą w twardogórskiej bibliotece

4-42We wtorek 12 marca gościły w twardogórskiej Bibliotece Publicznej przedszkolaki z Zespołu Szkół w Sośniach na zajęciach o Dolinie Baryczy. Wizyta dzieci była możliwa dzięki dofinansowaniu z grantu na dojazdy do ośrodków pozaszkolnych w ramach programu Edukacja dla Doliny Baryczy.

Przedszkolaki wysłuchały fragmentów książeczki „O czym szumi tatarak: słucham i koloruję”, której autorką jest pani Małgorzata Mokwińska, jedna z wychowawczyń towarzyszących dzieciom na zajęciach. Dzięki książeczce Bożeny Hołubki „Urodziny karpia Milusia: koloruję” poznały ośmiu wspaniałych z Doliny Baryczy i z użyciem pacynek dały przedstawienie pod tym samym tytułem. Opowiadanie Tomasza Siwca „Miotła Wiedźmy Hogaty” poruszyło temat zanieczyszczenia powietrza. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach ruchowych, które przeplatały głośne czytania.