XXVIII Gminny Konkurs Recytatorski uczniów klas I-IV szkół podstawowych

Organizatorem konkursu recytatorskiego jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze. Biblioteka zaprasza wszystkie szkoły podstawowe z terenu miasta i gminy Twardogóra do udziału w konkursie. Wiosenna edycja konkursu recytatorskiego adresowana jest do uczniów klas I-IV szkół podstawowych i odbędzie się 4 kwietnia br. (czwartek) w siedzibie biblioteki przy ul. Wielkopolskiej 11. Rozpoczęcie o godz. 9.00.

ZAŁOŻENIA REGULAMINOWE:
  1. Celem konkursu jest przybliżanie i popularyzacja poezji i prozy wśród uczniów szkół podstawowych.
  2. Uczestnikami konkursu są uczniowie klas I-IV szkół podstawowych.
  3. O doborze repertuaru (poezja, proza) decydują recytatorzy i ich opiekunowie. Jednak muszą to być utwory opublikowane.
  4. W czasie konkursu dzieci zostaną podzielone na dwie grupy wiekowe:
  • I grupa – dzieci z klas I-II SP,
  • II grupa – dzieci z klas III-IV SP

5. Warunkiem uczestnictwa w konkursie uczniów jest przygotowanie recytacji jednego utworu – może to być poezja lub fragment prozy

6. Do konkursu powinny być zgłoszone dzieci wyłonione w drodze eliminacji szkolnych. Rezerwuje się dla poszczególnych szkół możliwość zgłoszenia następującej liczby recytatorów:

– SP nr 2 w Twardogórze – 38 osób,
– SP w Goszczu – 7 osób,

– SP w Grabownie Wielkim – 6 osób

7.Listy uczestników prosimy dostarczyć na adres biblioteki lub adres e-mailowy: bibdzieci@gmail.com do piątku 29 marca br.

8.Zgłoszenie powinno zawierać następujące informacje:

• imię i nazwisko dziecka,
  • klasa,
  • imię i nazwisko autora oraz tytuł utworu,
  • imię i nazwisko nauczyciela, opiekuna przygotowującego recytatora