W piątek 15.06.2018 r. w Twardogórze odbyły się dwa przedstawienia w reżyserii Urszuli Konopko. Pierwsze pt. ,,Zagubiona wyobraźnia” wystawione zostało w sali sportowo- widowiskowej, drugie pt. ,,Twardogóra – miasto moje! Kiedyś i dziś …” publiczność podziwiała w Rynku. Przedstawienia poprzedził ,,III Twardogórski Korowód Bajkowy”.
Pięknie przebrani, uśmiechnięci i radośni uczestnicy ,,III Twardogórskiego Korowodu Bajkowego” punktualnie o godz. 10:30 ruszyli z Rynku do hali sportowo- widowiskowej na przedstawienie pt. ,,Zagubiona wyobraźnia”, które przygotowała młodsza grupa Miejskiego Teatru ,,POZA”. Korowód prowadziła Wojewódzka Orkiestra Reprezentacyjna Policji we Wrocławiu. W trakcie sztuki jury w składzie: Aleksandra Dwornikowska, Katarzyna Łakomiec, Katarzyna Sobczyk- Pienio i Aneta Wędrak wybierało najpiękniejsze stroje w konkursie pt. „Najładniejszy kostium bajkowy, historyczny, inspirowany wyobraźnią”. Wśród uczniów klas I-II SP nagrody i wyróżnienia przyznano: I nagrodę Nadii Jacak ze SP w Goszczu, II nagrodę Aleksandrze Klekowskiej ze SP nr 2 w Twardogórze, III nagrodę Bartoszowi Królowi ze SP w Grabownie Wielkim, wyróżnienie dla dzieci z Miejskiego Przedszkola w Twardogórze i Niepublicznego Przedszkola Sióstr Opatrzności Bożej w Twardogórze. Wśród uczniów klas III-IV SP i II-III gimnazjum nagrody i wyróżnienia przyznano: I nagrodę Amelii Nodze ze SP w Grabownie Wielkim, II nagrodę Marcelowi Sobczykowi ze SP nr 2 w Twardogórze, III nagrodę Amelii Janik ze SP w Goszczu, wyróżnienie Emilii Sztul ze SP nr 2 w Twardogórze. Nagrody specjalne dla przebranych osób dorosłych powędrowały do nauczycieli ze SP w Grabownie Wielkim i członków Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dobroszycach. Na koniec wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia.
Nie mniej radośnie, a jednocześnie podniośle i uroczyście było podczas wieczornego przedstawienia pt. ,,Twardogóra – miasto moje! Kiedyś i dziś …”. Tym razem przed twardogórską publicznością wystąpiła starsza grupa Miejskiego Teatru ,,POZA”, która barwnie i charyzmatycznie przybliżyła publiczności historię miasta oraz zwróciła uwagę na współczesny obraz Twardogóry i jej mieszkańców. Elementy choreografii w sztuce były autorskimi Iryny Gołowacz, scenariusz i reżyseria Urszuli Konopko. Nad całością czuwała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Wł. St. Reymonta w Twardogórze.