Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Twardogóra jakiej nie znacie

4-22W upalne popołudnie 8 czerwca odbyło się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej „Twardogóra jakiej nie znacie” połączone z wręczeniem nagród laureatom. Konkurs swoim honorowym patronatem objął burmistrz Miasta i Gminy Zbigniew Potyrała w związku z przypadającą w bieżącym roku 725 rocznicą nadania Twardogórze praw miejskich.

W konkursie wzięło udział 10 fotoamatorów z terenu gminy Twardogóra, zgłaszając 65 fotografii kolorowych i czarno-białych w formacie A4. Jury konkursowe stworzyli: Anna Pawlak, Patryk Rybka i Marcin Wrześniacki
W kategorii dzieci wyróżnienie przyznano Magdalenie Pietrzykowskiej z Twardogóry za komplet zgłoszonych zdjęć.
W kategorii młodzieży wyróżnienie zdobyła Małgorzata  Żebracka  z Twardogóry za ujęcie części wieży Bazyliki Mniejszej Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych w Twardogórze oraz fotografię zabudowań tartacznych.
W kategorii dorosłych I Nagrodę Burmistrza przyznano Danielowi Orlikowskiemu za nocne ujęcia Twardogóry, drugą Henrykowi Jańskiemu za zdjęcia twardogórzan, którzy zajmowali się wyjątkowymi profesjami: nakręcaniem kościelnego zegara i konstruowaniem awionetek. Obaj panowie są fotoamatorami z Twardogóry. Wyróżnienie w tej kategorii wiekowej przyznano Tadeuszowi Ostrowiczowi z Moszyc za fotografie przedstawiające Twardogórę w nocy.
Laureaci i uczestnicy konkursu odbierali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe i rzeczowe z rąk burmistrzów Zbigniewa Potyrały i Ryszarda Gąsiora. Piątkowe spotkanie było okazją do wspomnień i rozmów o eksponowanych na wystawie fotografiach. Bibliotekarki rozpropagowały też wśród obecnych regulamin nowego bibliotecznego konkursu fotograficznego „Kolorowy SZLAK KARPIA po Dolinie Baryczy”, który będzie wydarzeniem Dni Karpia 2018.

Galeria

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up