Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Majówka z książką i folklorem

Tanecznym krokiem uczestniczki Coolturalnego Klubu Seniora, działającego przy Bibliotece Publicznej w Twardogórze, świetnie bawiły się 9 maja w Świetlicy Środowiskowej „Harcówka”.

Zaprezentowano teksty i tańce przywołujące obrzędy i obyczaje związane z porami roku i wydarzeniami ważnymi dla społeczności  wiejskich i dworskich .

Świetlica Środowiskowa ''Harcówka" gościła uczestników ''Majówki z książką'' ,zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy  w Twardogórze oraz Coolturalny Klub Seniora. W programie zaprezentowano  teksty - zarówno beletrystyczne jak i publicystyczne - prezentujące  obrzędy i obyczaje na ziemiach polskich ( np. dożynki), związane   poszczególnymi porami roku lub wydarzeniami ważnymi dla społeczności wiejskich  i dworskich( np. wesele). Nawiązaniem i jednocześnie ilustracją do prezentowanych treści  były związane z nimi tematyczne tańce ludowe. Wykonywała je - przygotowana przez  Irynę Gołowacz - 15-osobową  grupa seniorek z Coolturalnego Klubu  Seniora , ubranych w dolnośląskie stroje ludowe. Występy podziwiali  zaproszeni goście, m.in. burmistrz Zbigniew Potyrała i jego zastępca Ryszard Gąsior . Klimat spotkania sprawił , że w finale na parkiecie - obok artystek - amatorek - znaleźli się również goście.

W programie : jedliniok, kujawiak, krakowiak, lender, polonez, polka tramblanka i wiele innych tańców.

 

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up