Majówka z książką – piknik rodzinny

1-24W piątek 11 maja uczestnicy „Środowych popołudniowych czytanek” i grupy tanecznej „Czarne jagódki” wzięli udział w imprezie „Majówka z książką” kończącej oba cykle całorocznych bibliotecznych zajęć przeznaczonych dla najmłodszych dzieci. „Majówka z książką” była jednym z wydarzeń zapisanych w kalendarzu „Twardogóra 2018: 725 lat nadania praw miejskich” mających uczcić tę rocznicę.

Dzieci wraz z rodzicami i babciami tuż przed godziną szesnastą wyruszyły z budynku Biblioteki Publicznej w  Twardogórze na plac z Herkulesem przy ścieżce spacerowo-rekreacyjnej wzdłuż Skoryni rozpoczynającej się obok Kościółka św. Trójcy i Matki Boskiej. Na czele grupy szli: Tomek Froniewski, Basia Krzystek i Lenka Przygodzka niosąc transparent z napisem „Majówka z książką” – w kolorach związanych z barwami herbu i flagi miasta. Szybko i sprawnie wszystkim udało się pokonać ruchliwą o tej porze ul. Wielkopolską i byliśmy gotowi do zabawy. Pani Maria Adamów z Coolturalnego Klubu Seniora działającego przy Bibliotece Publicznej przeczytała legendę „Twarda Góra” i opowiadanie „Przyjaciele z Doliny Baryczy” z książki twardogórzanki Bożeny Hołubki „Grabkowe bajanie z Doliny Baryczy”. Bibliotekarka zadawała pytania do przeczytanych tekstów, mogły na nie odpowiadać dzieci, a także dorośli. Za udział w tej zabawie wszyscy otrzymali książki. W zabawach sprawnościowych: torze przeszkód, smik-smak-smoku i skakaniu w gumę dzielnie brali udział najmłodsi, rodzice, ale także babcie – głośno dopingowane przez wnuki. W końcu przyszedł czas na zabawy folkowe: klapoki, zabawy z ciupagami i krakowiaka.
„Majówkę z książką” zakończyliśmy tworząc żywy napis „Twardogóra ma 725 lat” w kolorach czerwono-zielono-niebieskich.