Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Drzewa Doliny Baryczy w barwach czterech pór roku

W piątek 06.10 odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Drzewa Doliny Baryczy w barwach czterech pór roku” połączone z rozdaniem nagród laureatom. Było to wydarzenie edukacyjne Dni Karpia 2017. Honorowy patronat nad nimi objął Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra – Zbigniew Potyrała, a nagrody wręczał Burmistrz Ryszard Gąsior.

13 fotoamatorów z gminy Twardogóra zgłosiło na konkurs 64 fotografie. Prace oceniało jury w składzie: Emil Koch, Patryk Rybka i Marcin Wrześniacki, które w kategorii dzieci przyznało I nagrodę Burmistrza Oliwii Dudycz z Twardogóry, a wyróżnienia Zuzannie Pietrzykowskiej i Magdalenie Pietrzykowskiej z Twardogóry oraz Wiktorowi Czerniawskiemu z Olszówki, w kategorii młodzieży I nagrodę Burmistrza Małgorzacie Żebrackiej z Twardogóry, natomiast w kategorii dorosłych I nagrodę Burmistrza Bożenie Hołubce z Twardogóry, II nagrodę ex-aequo Iwonie Jędryczko z Twardogóry i Tadeuszowi Ostrowiczowi z Moszyc, a wyróżnienie Mariuszowi Zielińskiemu z Twardogóry.
Nagrody i wyróżnienia laureaci odbierali z rąk burmistrza Ryszarda Gąsiora. Uczestnicy spotkania wypełnili również MINIankiety Dni Karpia 2017 i dzięki temu wzięli udział w losowaniu gadżetów. Szczęśliwe losy z urny wyciągnęły najmłodsze uczestniczki imprezy Olga Czerniawska i Magdalena Pietrzykowska. Komplety gadżetów wylosowali: Bożena Hołubka, Marzena Czerniawska i Tadeusz Ostrowicz, a tak zwane „czarne konie”, czyli czarne breloczki z karpiami: Magdalena Pietrzykowska, Anna Pietrzykowska i Wiktor Czerniawski.
Uczestnicy spotkania wysunęli również swoje propozycje tematów przyszłorocznych konkursów fotograficznych, których organizatorem będzie Biblioteka Publiczne w Twardogórze.
Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up