Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Teatr uliczny w Twardogórze

6-7W piątek 16 września 2017 r. na twardogórskim rynku zagościł teatr uliczny. Biblioteka realizowała takie przedsięwzięcie po raz pierwszy. Przybyła publiczność i zainteresowani przechodnie obejrzeć mogli cztery grupy teatralne, które zaprezentowały widowiska dla młodszych i starszych. W spektaklu muzyczno-baletowym „Mucha Złotobrzucha” wystąpiły Czarne Jagódki oraz zespół Czerwona Kalina, etiudę „Każdemu wolno kochać” zaprezentował Warsztat Terapii Zajęciowej z Dobroszyckiej Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Działający przy bibliotece Teatr POZA przygotował dwa spektakle – grupa dziecięco-młodzieżowa wystąpiła z przedstawieniem „Nuda”, grupa międzypokoleniowa zaprezentowała moralitet „Kwidam” według autorskiego scenariusza pani reżyser Urszuli Konopko. Spektakl ten oparty był na motywach prozy Jarosława Iwaszkiewicza.

Każdy spektakl przynosił nowe emocje i wrażenia – od uroczych występów najmłodszych tancerek, poprzez romantyczną etiudę w stylu lat dwudziestych zaprezentowaną przez grupę z Dobroszyc i kabaretowo-literacką „Nudę” po dramatyczną i skłaniającą do refleksji historię bogacza Kwidama.

Publiczność dopisała i nagradzała artystów gromkimi brawami. Mamy również  dobrą wiadomość dla osób, które nie mogły być na Rynku w piątek. Teatr POZA zaprezentuje swoje spektakle raz jeszcze – będzie je można zobaczyć 30 września w sali teatralnej kompleksu pałacowego w Goszczu.

Galeria:

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up