Wierszem i prozą – literacka podróż po Dolinie Baryczy

img_05820 czerwca w bibliotece odbył się finał Wyjątkowej Inicjatywy Edukacyjnej 2017 „Wierszem i prozą – literacka podróż po Dolinie Baryczy” w ramach programu Edukacja dla Doliny Baryczy. W szranki konkursu literackiego zorganizowanego przez bibliotekę stanęli reprezentanci 13 szkół z województw dolnośląskiego i wielkopolskiego. Na uroczyste podsumowanie konkursu przybyli laureaci wraz z opiekunami, jurorka – pani Małgorzata Mokwińska, pani Zofia Pietryka reprezentująca Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” oraz panowie burmistrzowie Zbigniew Potyrała oraz Ryszard Gąsior.

Komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Mokwińska, Dorota Śliwak, Jolanta Wybierała, przyznała następujące nagrody:
– w kategorii uczniów klas IV-VI SP:
I nagrodę Dominice Miszczuk ze SP im. Henryka Sienkiewicza w Prusicach za utwór „Żurawia przygoda”,
II nagrodę ex-aequo Jakubowi Niszkiewiczowi z Zespołu Szkół w Odolanowie za utwór „Wieczór nad Baryczą” oraz Natalii Głąbickiej ze SP w Goszczu za wiersz „Goszczański wiatr”,
III nagrodę Antoninie Garwolińskiej ze SP nr 1 im. Polskich Noblistów w Twardogórze za opowiadanie „Rodzinne podróżowanie po Dolinie Baryczy”
– w kategorii uczniów gimnazjum:
I nagrodę Dorocie Gradzik ze Społecznego Gimnazjum IT w Miliczu za utwór „Tajemnice znad stawu”,
II nagrodę Marcie Wajdzie z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Twardogórze za utwór „O Dolinie Baryczy”,
III nagrodę Katarzynie Matysiak z Zespołu Szkół w Wysocku Małym za utwór „Kapliczka z legendą”
IV nagrodę Amelii Antonowicz z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Twardogórze za utwór „Dolina Baryczy”,
– w kategorii uczniów szkół średnich:
I nagrodę Kindze Puchalskiej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Twardogórze za utwór „Kamienne serce”.

Bardzo dziękujemy wszystkim młodym literatom za udział w konkursie, składamy serdeczne gratulacje laureatom!