Popołudniowe czytanki i Czarne Jagódki witają wakacje

img_009-524 maja dzieci uczestniczące w cotygodniowych popołudniowych czytankach oraz członkinie grupy Czarne Jagódki zakończyły kolejny rok zajęć w bibliotece.

Pochód bajkowych postaci przemaszerował z siedziby biblioteki pod posąg Herkulesa nad Skorynię i tam w formie pikniku połączonego z zabawami odbyły się przedwakacyjne czytanki. W takim miejscu nie mogło zabraknąć legend z Doliny Baryczy – o królewnie Skoryni i o Herkulesie.

Graliśmy w gumę (tak, tak – rodzice też  🙂 ), bawiliśmy się w pociągi, trąbę słonia i czołgi. Po zabawach odbył się quiz – okazało się, że wszyscy świetnie pamiętają, o czym opowiadały przeczytane wcześniej legendy. I to ze szczegółami.

Nie zabrakło piknikowych przysmaków i nagród książkowych za uczestnictwo w zajęciach.
To było fantastyczne, bajkowe i bardzo radosne popołudnie.
Dziękujemy wszystkim Rodzinom za udział w piknikowych czytankach.
Do zobaczenia po wakacjach!