II Twardogórski Korowód Bajkowy

img_002-11Bajkowym korowodem przedszkolaków, uczniów i dorosłych rozpoczęliśmy dziś obchody Dni Twardogóry 2017. Zebranych w Rynku uczestników korowodu powitał pan burmistrz Zbigniew Potyrała.

W tym roku towarzyszyły nam postacie Grabków – duszków drzew grabowych z Doliny Baryczy, które prowadziły nasz korowód.Wspólnie wyruszyliśmy trasą przez miasto do hali sportowo-widowiskowej GOSiRu, gdzie komisja konkursowa w składzie: pani Kinga Ofiara, pani Katarzyna Sobczyk-Pienio oraz pani Ala Stelmaszek dokonała wyboru najciekawszych kostiumów.

Aby umilić zgromadzonym czas oczekiwania na wyniki konkursu, przygotowana została część artystyczna. Z piosenkami wystąpiły Maja Tokarska, Hanna Nowak i Hanna Babij, a Teatr POZA działający przy bibliotece pod opieką pani Urszuli Konopko przygotował program kabaretowy p.t. „Nuda”. W rolach znudzonych dziewcząt na przystanku autobusowym wystąpiły Amelia Antonowicz, Hanna Babij, Kornelia Krajewska i Oliwia Redzisz – uczennice twardogórskiego gimnazjum i Szkoły Podstawowej nr 2.

Po części artystycznej wręczone zostały ufundowane przez pana burmistrza nagrody konkursu na najciekawszy kostium.
I nagrodę zdobył Filip Kasprzyk ze Szkoły Podstawowej w Grabownie Wielkim.
II nagrodę zdobyła Hanna Janas ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Twardogórze.
III nagroda przypadła Maksymilianowi Cychowi z Gimnazjum nr 1.
Wyróżnienia odebrali: Julia Żołyniak (SP nr 2), Estera Nowicka (SP nr 1), Oliwier Stajszczyk (Miejskie Przedszkole), Zuzanna Pietrzykowska i Jakub Gajewski (SP nr 1).
Nagrodę specjalną dla nauczyciela w stroju bajkowym zdobyła pani Agnieszka Gnap z Miejskiego Przedszkola.
To było wspaniałe, bajeczne przedpołudnie! Dziękujemy wszystkim za udział, gratulujemy zdobywcom nagród!