Urodziny ulubionych bohaterów literackich

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze dołożyła swoja „cegiełkę” do inicjatywy Dolnośląskiej BibliotekiPublicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu związanej ze Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich oraz pożegnaniem Wrocławia jako Światowej Stolicy Książki. 28 kwietnia w czasie cyklicznych, bibliotecznych „Środowych popołudniowych czytanek” na „Urodzinach ulubionych bohaterów literackich” spotkała się grupa dzieci i rodziców oraz gościnnie dziewczynki ze Świetlicy Środowiskowej w Moszycach wraz z wychowawczynią Marzanną Chrzanowską-Dryzd.

Zajęcia, w czasie których bibliotekarka Anna Rydzyk oraz pani Marzanna czytały fragmenty „Pippi Pończoszanki” Astrid Lindgren, bajkę terapeutyczną Wojciecha Kołyszko „Złość i smok LUBomił” z poradnikiem jak radzić sobie ze złością oraz ulubionego przez dzieci „Koszmarnego Karolka”, posłużyły przybliżeniu dzieciom znanych i lubianych bohaterów książek, a także stolicy naszego województwa jako: miasta zabytków, Europejskiej Stolicy Kultury i Światowej Stolicy Książki. Rozmawialiśmy o wieku Kubusia Puchatka, dzieci z Bullerbyn i innych postaci literackich, które mimo iż wiekowo mogłyby być dziadkami i babciami najmłodszych, nigdy się nie starzeją i ciągle są im miłe i bliskie. W papierowych maskach bohaterów literackich wszyscy pozowali w bibliotecznej fotobudce. Żywiołowe szukanie na terenie działu dla dzieci kartek z zabytkami Wrocławia i rozmowa o tych pięknych i interesujących miejscach, miejmy nadzieję, skłoni najmłodszych i ich rodziców do spojrzenia na Wrocław nie tylko z perspektywy galerii handlowej i McDonalda, ale także z perspektywy miasta pełnego pięknej architektury i wydarzeń kulturalnych.